Umawianie wizyt

42 658-77-37

Łódź, Okoniowa 6

Stomatologia estetyczna

Zdrowy uśmiech to część naszego wizerunku. Dodaje nam pewności siebie i poprawia nasze samopoczucie. Jest naszą wizytówką zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Dzięki osiągnięciom współczesnej stomatologii estetycznej możemy uzyskać uśmiech o jakim zawsze marzyliśmy, likwidując wszelkie niedoskonałości.

Aby Twoje zęby były bielsze i bardziej lśniące wystarczy wykonać zabieg wybielania zębów. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, szybka i skuteczna. Zastosowanie mocno stężonych preparatów aktywowanych zimnym, niebieskim światłem usunie przebarwienia po kawie, herbacie czy papierosach.

Czasem jednak przebarwienia są zbyt duże, wybielanie zębów nie wykazuje zadowalającego efektu. Dla uzyskania lepszego efektu wybielenia dentysta może zaproponować wykonanie licówek. W tym celu należy jednak oszlifować ząb do odpowiedniego kształtu i nałożyć na niego cieniutką płytkę wykonaną z porcelany lub kompozytu w odpowienio dobranym przez dentystę kolorze.

Zmiana kształtu zęba, odtworzenie jego brakujących części czy też zamknięcie diastem (szczelin między zębami) to zabiegi, które dla współczesnej stomatologii również nie stanowią żadnego problemu.Ten kosmetyczny efekt uzyskuje się stosując nowoczesne, światłoutwardzalne wypełnienia. Wygląd naturalnego szkliwa zęba idealnie dopasowanego pod względem koloru i struktury uzyskać można również poprzez zastosowanie ceramicznych wkładów inley lub onlay (w zębach bocznych) zamiast zwykłych wypełnień kompozytowych.

W przypadku zębów bardzo zniszczonych idealnym rozwiązaniem dla poprawy naszego uśmiechu są korony. Najpierw zęby są szlifowane do odpowieniego kształtu i rozmiaru a następnie w całości przykrywane „czapeczką” porcelanową, której barwa dostosowana jest do koloru naszego uzębienia. Dla lepszego efektu kosmetycznego można wykonać również korony pełnoceramiczne zamiast koron na podbudowie metalowej.

Gdy brakuje jednego lub kilku zębów zaleca się wykonanie mostu porcelanowego, który mocowany jest na zębach lub na implantach sąsiadujących z luką. Takie rozwiązanie stosuje się nie tylko ze względów estetycznych ale również zdrowotnych. Zęby sąsiadujące z wolnymi przestrzeniami wykazują bowiem tendenje do rotacji i przemieszczania się, skutkiem czego mogą być wady zgryzu, choroby stawów skroniowo-żuchwowych oraz zapadnięcie się warg i policzków.

Polecamy:
Lakierowanie proszkowe - Łódź - Starowa Góra. Nowoczesna lakiernia proszkowa. Malowanie dużych elementów, powłoki antykorozyjne. Najlepsze, sprawdzone lakiery.
Wesele, sylwester, bankiety - Znakomita organizcja imprez, dobrze wyposażona sala weselna, bankietowa. Zawsze świetna zabawa przy super zespole muzycznym. Wzorowa obsługa kelnerska.
Serwis i naprawa FIAT - Znakomity, dobrze wyposażony warsztat samochodowy. Właściciel, Pan Marcin, to chyba najlepszy specjalista w Łodzi i województwie.

design by eSeM Łódź